A záróvizsga feltételei

A ZÁRÓVIZSGA FELTÉTELEI

1. Jelentkezés a záróvizsga-időszakra

• Abban az esetben, ha a hallgató várhatóan teljesíti a tanulmányi és vizsgakövetelményeket a félév során, jelentkeznie kell a Neptun rendszerben a záróvizsga-időszakra a félév elején.
    • A Neptunban lépjen az "Ügyintézés" majd  "Záróvizsgák" menüpontra. A záróvizsga-időszakra való jelentkezéshez kattintson a sor végén lévő ikonra és válassza ki a "„Jelentkezés" / "Jelentkezés módosítása” opciót.
  • A tanulmányi és vizsgakövetelmények mellett teljesíteni kell a tanulmányok alatt az alábbiakat is:
    • Nem lehetnek kifizetetlen tételei (pl. tandíj vagy könyvtári bírság) a Neptunban.
    • Fel kell venni a Neptunban és teljesíteni kell a "Munkavédelem” elnevezésű kötelező tárgyat a I. félévben.
    • Alapképzésen tanuló nappali tagozatos hallgatóként 2 félév testnevelést kell teljesíteni.
    • Legalább 10 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni.

2. Követelmények ellenőrzése

• Az utolsó félév elején a hallgatónak ellenőriznie kell, hogy sikeresen teljesített-e minden követelményt:
    • A tantervben meghatározott krediteket (210 kredit, beleértve a 10 szabadon választható kreditet) megszerezte vagy megszerzi az utolsó félév során.
    • A Munkavédelem, két félév testnevelés és a szakmai gyakorlat tárgyakat teljesítette.
  • A félév végén a követelmények teljesítését a Tanulmányi Osztály is ellenőrzi.
  • Annak a hallgatónak, aki minden követelményt teljesített, a Kar a Neptunban végbizonyítványt (abszolutóriumot) állít ki. A végbizonyítványt megszerzett hallgató szakdolgozatot nyújthat be és záróvizsgát tehet.
  • Fontos, hogy az abszolválást követő félévben a hallgatói jogviszony már nem lehet aktív. A hallgatói státusz megszűnik:
    • a záróvizsga napján vagy
    • ha a hallgató nem tesz záróvizsgát az adott félév utolsó napján.

3. Záróvizsga

• A hallgató az abszolutórium megszerzése után tanulmányait záróvizsgával fejezi be.
  • A záróvizsga a felsőfokú iskolai végzettség megszerzéséhez szükséges tudás (készség) ellenőrzése és értékelése, amelynek során a jelöltnek arról is tanúságot kell tennie, hogy a tanult ismereteket alkalmazni tudja.
  • Záróvizsga az abszolutórium megszerzését követő záróvizsga-időszakban tehető.
  • A tanszék évente két záróvizsgát hirdet, minden évben decemberben és júniusban.
  • A záróvizsgát bizottság előtt kell letenni.
  • Ha a hallgató nem tesz záróvizsgát az abszolutórium megszerzését követő záróvizsga-időszakban, a hallgatói jogviszony megszűnése után két éven belül bármelyik vizsgaidőszakban az érvényes képzési követelményeknek megfelelően tehet záróvizsgát.
  • Az abszolutórium kiállítását követő két éven túl a Kar által meghatározott feltételek szerint tehető záróvizsga.
  • A hallgatói jogviszony megszűnését követő öt év elteltével nem tehető záróvizsga.
Last update: 2023. 12. 14. 22:00